Kızlık Zarı Zedelenmesi İyileşir mi ?

Öncelikle kızlık zarı yırtılması ile zedelenmesi arasındaki farkları iyi bilmemiz gerekmektedir. Bozulan kızlık zarı ameliyat olmadan veya yapay kızlık zarı gibi alternatif ürünler kullanmadan kesinlikle eski halini almamaktadır. Kızlık zarı zedelenmesinde ise durum biraz daha farklıdır. Yazımızda detaylara geçmeden önce belirtelim ki, kızlık zarı zedelense dahi yeniden kızlık kanaması büyük ihtimalle gerçekleşecektir. Yani kızlık zarı zedelenmesi iyileşir mi sorusuna evet yanıtını verebiliriz.

Zedelenme esnasında kızlık zarı üzerinde hafif şişlik, kızarıklık, yanma hissi gibi bulgular baş gösterebilir. Bu belirtiler kısa süre içerisinde azalarak tamamen kaybolur ve kızlık zarı zedelenmesi tamamen iyileşir.

Vajina içerisine penis veya parmak ile müdahale yapıldığı zaman kanama meydana gelmese dahi zedelenmeden ziyade yırtılmalar da meydana gelmiş olabilir. Çünkü bütün kızlık zarının yırtılmasında kanama meydana gelmeyebilir. Bu durumda sadece esnek yapıya sahip olan zarların bozulmayıp, zedeleneceği düşünülebilir. 

Ayrıca bir kaç damla kanın akması da kızlık zarının bozulduğuna dair net bir belirti olmamakla birlikte sonuçlar bütün bayanlarda değişkenlik gösterebilir. Vajina içerisine herhangi bir müdahale olduğunda kızlık zarının yırtıldığı veya zedelendiğini net bir şekilde öğrenmek isterseniz mutlaka uzman doktora muayene olmanız gerekmektedir.

Kızlık zarı zedelenmelerinde iyileşme görülmediği taktirde bayanlar bekaretlerine yeniden sahip olmak için kızlık zarı dikimi ameliyatlarına başvurabilecekleri gibi, yapay kızlık zarı sitemizde satılan ürünü de kullanarak, gerdek gecelerinde bekaret kanının akmasını sağlayabilirler.

İletişim

Merve Hanım'dan 7/24 Detaylı Bilgi Alabilirsiniz. Şuanda Online!
Orijinal Ürün Kullanın, Riske Girmeyin. Japon Distribütörüyüz !

0531 616 98 83

13 Adet Yorum bulundu
 • Sude

  2017-12-01 13:12:13

  Benim kızlık zarım mastürbasyon yaparken zedelendi. Doktora gittiğimde hala bazı çeltiklerin durduğu, gireceğim ilişkide kanama olacağını söyledi ve öyle de oldu. Evlendiğimde ilk gecede kızlık kanı geldi. Kızlık zarı dilimi veya yapay kızlık zarı kullanmaya gerek kalmadı.

 • Ümran

  2018-01-11 10:20:31

  Erkek arkadaşım ile sürtünme yolu ile cinsel ilişki yaşadım. Sabah kalktığımda iç çamaşırımda bir iki damla kan gördüm. Kızlık zarım patlamış mı yoksa zedelenmiş mi nasıl öğrenebilirim ?

 • Merve

  2018-01-11 10:21:38

  Merhabalar Ümran. Kızlık zarının bozulup bozulmadığını veya zedelenip zedelenmediğini bu şekilde anlamamız mümkün değildir. Bunun için herhangi bir kadın doğum veya Jinekolog uzmana giderek kontrol yaptırırsan net sonucunu öğrenebilirsin.

 • Aslı

  2018-10-11 17:32:16

  Kızlık zarı zedelenmesi belirtileri ile ilgili olarak daha açıklayıcı bilgiler vermeniz mümkün mü acaba? Ben erkek arkadaşım ile sürtünme yolu ile üniversite hayatım boyunca cinsellik yaşadım. Bu şekilde tatmin olup, rahatladığım için de içime alıp kızlık zarımı bozdurmadım. Fakat en son yaşadığımız ilişkide ucunu biraz içeriye itekleyince çok az bir kanama meydana geldi. Kızlık zarım bozuldu mu yoksa zedelendi mi bilmiyorum. Kızlık zarı zedelenmesi nasıl olur, veya zedelenir mi yoksa direk bozulup bir daha kanamaz mı? Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz bu konuda çok tedirginim. geceleri gözüme uyku girmez oldu. Kontrol ettirmeye de çok korkuyorum.

 • Rukiye

  2018-09-13 17:35:09

  Benim de üniversite hayatımda yaşadığım ufak bir cinsel yaşantı oldu. Bu esnada benden herhangi bir kan gelmedi ki zaten tamamen içime de almamıştım. Fakat bu yazıyı okuduktan sonra aklımda şüpheler oluşmaya başladı. Kızlık zarı zedelenir mi ? Zedelenme oldu ise yeniden iyileşip düzelir mi? Zedelenir ise zedelenmenin belirtileri nelerdir. Bu konuda beni de aydınlatırsanız memnun olurum.

 • Yeliz

  2018-10-28 03:10:41

  Bende kızlık zarı zedelenmesi yenilenir mı diye merak ediyordum ve sonucu yazınızın sayesinde öğrenmiş oldum. İnsan bu tarz şeyleri birine sormaya çekiniyor. Yenilenme olmayacağına ve dikime de param yetişmeyeceğine göre bende sahte kızlık zarı kullanacağım artık.

 • Gamzenur

  2018-11-05 06:49:40

  Bende erkek arkadaşımın bana zorla uyguladığı tecavüze maruz kaldım. Kendimi çok kastım fazla bir şey yapamadı ama içine girdiğini ne hissettim ne hissetmedim. Tam olarak kızlık zarımın zedelendiğinden veya bozulduğundan emin değilim. Doktora gittiğimde kızlık zarında aşırı derecede zedelenme var dedi. Acaba bekaretim bozulmuş mudur, yoksa hala kız mıyımdır?

 • Alime

  2018-11-14 00:21:15

  Zedelenme olduğu zaman iyileşme olmuyor maalesef. Ben de kendim mastürbasyon yaparken hafif kan geldiğini fark ettim. Ertesi sabah muayene olduğum zaman doktor zedelenmiş ilişkide kanama olmaz dedi. Gerçekten de daha sonra girdiğim ilişkide kan gelmemişti.

 • Mehtap

  2019-01-11 11:30:36

  Bayanların yorumlarına baktığım zaman bazıları benim kızlık zarım zedelendi falan demişler. Arkadaşlar bunu siz anlayamazsınız ki. Zedelenmenin belirtileri vardır fakat, bayan bunu kendi kendine anlayamaz. Birisi kanamam oldu fakat beklediğimden azdı zedelendi yine kanayacak falan demiş. Bu da kesinlikle yanlış bir bilgi. Tahrip olup hasar gördüğünü anlamanız için bir doktor muayenesine gitmeniz gerekir. Değilse gireceğiniz tam bir cinsel ilişkide beklediğiniz sonuçlar ile karşılaşamayabilirsiniz.

 • Kübra

  2019-05-09 06:24:11

  Merhaba erkek arkadaşımla anal sex yaparken biraz vajinama doğru geldi penisi ve hafif yanma birkaç damla pembemsi kan geldi kızlık zarım bozulmusmudur ? Ama eminim vajinamin içine tam girmedi

 • Kübra

  2019-05-09 06:25:46

  Merhaba erkek arkadaşımla anal sex yaparken biraz vajinama doğru geldi penisi ve hafif yanma birkaç damla pembemsi kan geldi kızlık zarım bozulmusmudur ? Ama eminim vajinamin içine tam girmedi

 • Yagmur

  2019-05-14 02:51:37

  Ben lavaboya gittigimde teharet aldım ve elim o bölgeme degdi. Su ile temizlerken. Daha sonra yaklaşık yarım saat sonra iç çamaşırımda 1 damladan daha az kan gördüm. Çok korktum. Zedelenmiştir dediler. Sizce de sadece zedelenmemi oldu. Agrım hiç yok. Ama sorayım dedim.

 • yıldız

  2019-05-14 09:51:33

  Merhaba benim kızlık zarım zedelenmiş evlenirsem gerdek gecesinde kanamam olur mu?

Bir cevap yazın