KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kadınların cinsel ilişki, kaza, spor müsabakaları, aşırı zorlama, veya doğuştan sebeplerle yırtılan kızlık zarlarının artık ameliyatla yeniden dikilmesi de mümkün bir hale gelmiştir. Özellikle ülkemizde gelenek ve göreneklerin evlenmeden önce bekaretin muhafazasına büyük önem vermesi neticesinde son yıllarda artan bir hızla kızlık zarı diktirme ameliyatlarına rastlanmaktadır. Bu ameliyatlar uzman doktor eşliğinde uygulanan bir cerrahi operasyonla olumlu neticelendirilebilmektedir. Kızlık zarı esnek ve ince şeffaf bir deri tabakasından oluşan bir epitel yapıdır. oldukça esnek olmasına rağmen zorlama ile karşı karşıya kaldığında kan damarlarıyla örtülü zar da yırtılma – yaralanma olmaktadır. Bu yırtılma 2-3 gün içerisinde dikilmezse kızlık zarındaki açılma delinme yırtık zamanla kalıcı bir hal almaktadır. Cinsel ilişkiye girildikçe kızlık zarının da zamanla kaybolduğu gözlemlenir.

Kızlık zarı tamiri, basit ve Allopant himeoplasti adı altında 2 türde yapılabilmektedir.

Basit himenoplasti (Simple Hymenoplasty): Doktor kızılık zarındaki yırtığa basit bir cerrahi dikiş atar. bu estetik dikişin kızlık zarında tutabilmesi için kızlık zarının yırtılmasına sebebiyet veren olaydan en geç 3-7 gün geçmiş olması gerekir. Atılan dikiş sayesinde kızlık zarı hasarını tamir ederek eski haline döner. Bu kızlık zarı ameliyatı türünde ilişkiye girmeden 1 aydan kısa bir süre önce yaptırmanız gerekir. Çünkü kızlık zarının tekrar yırtılma olasılığı vardır.

Alloplant kızlık zarı tedavisi: Şayet kızlık zarı tamir edilemeyecek derecede hasar almışsa bu durumda bir biyolojik doku kızlık zarı işlevini görmesi için hymen bölgesine monte edilir. Bu ameliyat 2 saatten daha az bir süre alır ve konulan kızlık zarı benzeri materyalin gerçeğinden ayırt edilmesi hemen hemen imkansızdır

.
Kızlık zarı fiyat ve ücretleri ne kadardır?

Basit kızlık zarı diktirme ameliyatının fiyatları 1000-1500 TL arasında iken Allopant kızlık zarı tedavisinin fiyatı 3000-5000 TL arası bir miktara tekabül etmektedir. Kızlık zarı ameliyatını İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Antalya, Gaziantep, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Manisa, Kayseri, Erzurum, Balıkesir, Trabzon, Samsun gibi büyük şehirlerdeki bir çok kadın doğum uzmanı icra edebilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Yapay Kizlik Zari Üreticiden Bekaretzari.com ile Türkiye'ye ihrac edilmektedir.Japon malidir.Diger sitelerde satilan çin mali ürünler tavsiye edilmez.Bu site disinda baska yerde satisimiz yoktur.YAPAY KIZLIK ZARI Türkiye Anlasmali Saticisi. www.bekaretzari.com bekaretzari@gmail.com
Whatsapp Iletisim